CHP’NİN ADAYI GÖKÇE

CHP’nin Malatya Büyükşehir Belediyesi Adayının Soner Gökçe olduğu öğrenildi.

2 Aralık’ta Kuluncak ve Hekimhan ilçelerinde ön seçim yapma kararı alan CHP Malatya İl Teşkilatı, 5 ismin aday adayı olduğu Doğanşehir ilçesinde de adayını yine ön seçimle belirleyecek. Arguvan, Akçadağ, Arapgir gibi birçok ilçede ise anket ile kamuoyunun istediği adayları açıklayacaklarını ifade eden CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, ilçelerde en doğru adayları çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

Ön seçim yapılmayan ilçelerde ciddi bir anket çalışması yapıldığını ve halkın istediği adaylar konusunda kararların verileceğini kaydeden Kiraz, “Bizim yaptığımız eğilim yoklamalarında sonuçlar ilçede açıklanacak ve o eğilimden veya yapılan anketlerden birinci kim çıkarsa adayımız olarak il parti meclisimizde ilan edilecek. Demokratik yöntemleri kendi içimizde en iyi uygulayan partiyiz ve bütün siyasi partilere de örnek olacak bir partiyiz” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’DE SONER GÖKÇE İSMİ

Öte yandan CHP’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı için Av. Soner Gökçe isminde karar kılındığı öğrenildi. Parti genel merkezi tarafından adaylığının kendisine tebliğ edildiğini belirten Soner Gökçe, “Hizmetlerimizle halkımızın her kesimini kucaklayacağız” ifadelerine yer verdi.

(İHA)

- Malatya Busabah Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.busabahmalatya.com/haber/5096827/chpnin-adayi-gokce