İYİ Parti’den net seçim mesajı

İYİ Parti olarak yerel seçimlerde iddialı olduklarını belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Taner Demirer, temel hedeflerinin Türkiye genelinde il genel meclisi ve belediye meclisi oylarını artırıp kemik oylarını da korumak olduğunu kaydetti.

İYİ Parti’den net seçim mesajı
İYİ Parti’den net seçim mesajı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Prof. Dr. Demirer, “İYİ Parti hiçbir siyasi partinin belediye başkanı adayını belediye başkanı yapmak zorunda değildir. İYİ Parti kendi adaylarını belediye başkanı yapacak. Seçimde başarı, zoru kazanmaktır. İYİ Parti bu seçimlerde sürpriz yapacak beklenenin üzerinde oy alacak, tarih yazacak. Başaracağız” dedi.

Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere 'Rotamız net, pusulamız millet' sloganı ile giren İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından genişletilmiş il divan toplantısı gerçekleştirildi. Malatya’da dün bir otelde gerçekleştirilen il divan toplantısına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Taner Demirer, Genel İdare Kurulu Üyesi Ruziye Tali, İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, Bölge Koordinatörü Mümin Günler, Genel Başkan Danışmanı Şeyhmus Göçmez, Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, ilçe başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı öncesi bir basın açıklaması yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Taner Demirer, İYİ Parti olarak partinin yetkili kurulları ve teşkilatlarla birlikte sahalara indiklerini kaydetti.

İYİ Parti’den net seçim mesajı

“KADIN KOTASINA ÖNEM VERİYORUZ”

İl divan toplantılarının amacının teşkilatlarla istişarelerde bulunmak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Demirer, “Bu hafta itibari ile 7. bölgemizdeki 10 şehri tarıyoruz. Öncelikle Kırıkkale, sonra Kırşehir, Yozgat, Sivas, bugün de Malatya ve Kahramanmaraş’ta olacağız. Bu toplantılarımızın amacı teşkilatlarımızla istişarelerde bulunmak ve değerlendirme yapmak. Özellikle belediye başkanı aday adaylarımızı, ilçelerdeki aday adaylarımızı değerlendirmek. Bu seçimlerimizin en önemli özelliği belediye meclisi üyelikleri. Asıl seçimde değerlendirilecek olan belediye meclis oylarıdır ki belediye meclisi adaylarımızın değerlendirilmesini bu toplantılarda yapıyoruz. Gerçekten de partimize çok büyük bir ilgi var. İl ve ilçelerden çok sayıda başvuru var, bazı il ve ilçelerde anketler yapıyoruz. Özellikle tabanda güçlü olan kuvvetli, sevilen, o şehrin çocuğu, şehirde yaşayan ve şehrin ya da ilçenin, beldenin problemlerini bilen adaylarımızı seçiyoruz. Bildiğiniz gibi yerel seçimler özellikle orta ve küçük ölçekli vilayetlerde adayların yarışıdır. Partilerden ziyade adaylar ön plana çıkar. Biz İYİ Parti olarak bunun bilincindeyiz. Gerçekten de birçok vilayette Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Kırıkkale, Sivas, Uşak, Düzce ve Çanakkale de seçimi alabilecek adaylarımız var. En yüksek oyu alacak adaylarımız var. Dolayısıyla yerel seçimlere iyi hazırlanıyoruz, iddialıyız. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener 4 gün önce Bursa’da Milletvekilimiz Selçuk Türkoğlu’nu ilan etti usta bir siyasetçi. Bursa’yı bilen, oranın çocuğu, şehrin problemlerini bilen ve Bursa için çok önemli projeleri olan bir adayımız. Bursa vilayetinde de İYİ Parti olarak iddialıyız. Yine İzmir Büyükşehir Belediyesinde Ümit Özlale, kalkınma politikaları uzmanı, İzmir şehrinin çocuğu, o şehirde yaşamış şehrin problemlerini bilen ve o problemlere çözüm önerileri olan çok kuvvetli bir adayımız ve İzmir’de de iyi sonuç alacağız. Genel başkanımız peyderpey adaylarımızı açıklıyor Adana’da milletvekilimiz Ayyüce Türkeş, Antalya adayımız Nesrin Ünal, yine Nilay Tüfekci bunlar bizim kadın adaylarımız. Bizim partimizde mutlak suretle kadın kotasına ağırlık ve önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’den net seçim mesajı

“VATANDAŞLARIMIZA DOKUNACAĞIZ”

İyi belediyecilik ile vatandaşlara dokunmayı hedeflediklerini dile getiren Prof. Dr. Demirer, “Genel Başkanımız 18 Kasım’da Şile’de biz Türkiye’yi iyi belediyecilik ile tanıştıracağız dedi. Burada tabi ki hazırlıklarımız var. İyi belediyecilikte makro hedeflerimiz var. Yerel seçimlerde seçmen tercihleri önemli. Seçmen fanatik bir partili değilse feraseti olan bir seçme ise ve stratejik seçmen ise bunlar oylarını seçimden seçime değiştirebilirler, stratejik seçmenler iktidarları belirler. Biz vatandaşlarımıza dokunacağız bugün Türkiye’de 65 yaş üzerine 9,5 milyon yaşlımız var. Bazılarının sosyal güvencesi yok, yalnız yaşıyorlar, bakım ihtiyaçları var, yemek bulamayanlar var işte biz iyi belediyecilik ile bu vatandaşlarımıza dokunacağız. Yine Türkiye’de 9 milyon engelli vatandaşımız var. Son depremde 500 bin daha ilave oldu. Biz iyi belediyecilik ile engelli vatandaşlarımıza dokunacağız. Özellikle engelsiz şehir, engelsiz okul, engelsiz üniversite, metropollerde engelsiz taksi projemiz var. Bunlarla biz vatandaşlarımıza dokunacağız. Türkiye’de 12 milyon şeker hastası var. Bunların bazılarının sosyal güvencesi yok, sensör alamıyor, şeker ölçüm cihazları yok. İyi belediyecilikte iyi destek ekipleri kuracağız psikolog, sosyal hizmet uzmanı, diyetisyen ve hemşirelerden oluşan iyi destek ekipleri ile yine bu vatandaşlarımıza dokunacağız. Türkiye’de 25 milyon aşırı kilolu kronik hastalığı olan insanlar var. Bu çok büyük bir problem. Biz işte bu vatandaşlarımıza dokunacağız. Makro hedefler bünyesinde bütün belediye başkanı adaylarımızla vatandaşlarımıza dokunacağız” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti’den net seçim mesajı

“SAĞLIK TURİZMİNİ DESTEKLEYECEĞİZ”

Uyuşturucu bağımlılığı ile mücadeleye dikkat çeken Prof. Dr. Demirer, “Türkiye’de kanayan bir yara var. 2 milyon uyuşturucu bağımlısı var. Bu kanayan bir yara ve çok büyük bir problem. Ben tıp doktoruyum psikiyatri hocaları ile konuşuyorum bir uyuşturucu bağımlısının günlük ödediği para 500 lira. Bir yılda Türkiye’de uyuşturucu kartellerine giden para 10 milyar dolar, bu aileler büyük sıkıntı içinde. Uyuşturucu bağımlısı annesinin küpesini, yüzüğünü, kolyesini satıyor evde büyük bir huzursuzluk var. Biz uyuşturucu bağımlısı çocuklarımıza dokunacağız onların rehabilitasyonuna yardımcı olacağız. İyi belediyecilikte Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMATEM) ve Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezilerini  (ÇEMATEM) renove edip her vilayette kurulması için belediyelerimiz gayret edecek. Belediyecilik bölgesel değişiklikler de gösteriyor.  İyi belediyecilikte bölgelere göre sağlık turizmini destekleyeceğiz. Nevşehir, Afyon, Yalova, Kırşehir ve Yozgat’da termal turizmi destekleyecek açılacak otellere alan açmak, vergi muafiyeti sağlamak, teşvik etmek amacıyla çalışmalar yürüteceğiz yeter ki termal turizm ve istihdam artsın. Yine aynı şekilde karbon izlerini yok etmek için yenilenebilir enerji kaynaklarına önem veriyoruz. Ulaşımdan, çevre peyzajına ve hayvan barınaklarına kadar her alanda projelerimiz var. Hayvanlarımızı koruyacağız, veteriner kontrollerinde modern hayvan barınakları yapacağız. Mevcut hayvan barınaklarını renove edip yenileyeceğiz. Hayvanlarımızı sahiplendireceğiz iyi belediyecilikte çevreyi, hayvanları koruyacağız ama vatandaşlarımızda dokunacağız” diye konuştu.

İYİ Parti’den net seçim mesajı

“BEKLENENİN ÜZERİN OY ALACAK”

İYİ Partinin Türkiye’yi yönetmek için kurulduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Demirer, “Biz bu seçimde iddialıyız temel hedefimiz Türkiye genelinde il genel meclisi, belediye meclisi oylarımızı artırıp kemik oylarımızı da korumak. İYİ Partinin kuruluş amacı hür ve müstakil yolumuza devam ederek 2 kutup arasında kalmış seçmenlere yerel seçimlerde yeni bir opsyion ve yeni bir tercih sunmak. Bu tercihi genel seçimlerde de vereceğiz. İYİ Parti Türkiye’yi yönetmek için kurulmuştur. İYİ Parti hükümet ve iktidar olmak için kurulmuştur. İYİ Parti hiçbir siyasi partinin belediye başkanı adayını belediye başkanı yapmak zorunda değildir. İYİ Parti kendi adaylarını belediye başkanı yapacak. Biz hür ve müstakil bir partiyiz kendi ayaklarımız üzerinde duracağız. İYİ Parti bu seçimlerde beklenenin üzerinde oy alacaktır ben sizlerin gözlerinin parlamasını, heyecan ve coşku içerisinde kararlı olmanızı, kapı kapı dolaşmanızı milletin teveccühünü kazanmanızı istiyorum. Seçimde başarı, zoru kazanmaktır. İYİ Parti bu seçimlerde sürpriz yapacak beklenenin üzerinde oy alacak, tarih yazacak. Başaracağız” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’den net seçim mesajı

09 Oca 2024 - 15:05 Malatya- Siyaset

Mahreç  Türkan Yıldız Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Malatya Busabah Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Malatya Busabah hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Malatya Busabah editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Malatya Busabah değil haberi geçen ajanstır.