TÜRKİYE İÇİN ERDOĞAN
En son teknolojiyle donatılmış modern bir tesis ile Malatya’ya hizmet veren, müşteri ihtiyaçlarına anında cevap veren ve standartlarca belirlenen değerlerin üzerinde bir üretim ve hizmet sunmayı hedefleyen Macarpol’u, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Keleş’e sorduk. Ekonomiden siyasete, futboldan yaşama kadar bizimle samimi bir söyleşi gerçekleştiren Keleş, CHP encümeni olduğunu ancak tam bir Recep Tayyip Erdoğancı da olduğunu ifade etti. 
Malatya’nın başarılı isimlerinden Ahmet Keleş ile gerçekleştirdiğimiz o çok o özel röportaj şöyle gelişti:
-Ahmet Keleş’i tanıyabilir miyiz?
1976 Malatya Yeşilyurt doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Malatya’da bitirdim daha sonra üniversiteyi İnönü Üniversitesi’nde bitirdim. Ticari hayatıma 1996 yılında aktif olarak başladım. Bunun yanı sıra inşaat sektörüne girdim. Yapsat’la devam eden inşaat sektöründe daha sonra Malatya’ya dokuzuncu beton santralini kazandırdım. Tek beton adıyla daha sonra Malatyamızda, bölgemizde eksik olan ve enerji verimliliği sağlayan yalıtım sektöründe bir eksik görünce Macarpol markasıyla tesisimizi kurduk. Bunun yanı sıra destekleyen ekipmanlarda yapı kimyasalları tesisini kurduk. Dilek’te on yedi bin metrekare alan üzerine kurulu, sekiz bin metrekare kapalı alanda üretim yapmaktayız. Malatya da markamıza sahip cıktı. Biz de gerekli özveride bulunup kaliteli mallar ürettik ve şu anda Malatya’da yalıtım sektöründe bölgede de söz sahibiyiz. Bunun yani sıra Macarpol markasını zirveye taşıdık. Türkiye genelinde bir marka haline getirmek için çaba göstermekteyim. İki çocuk babasıyım.
-Peki, Malatya’da ciddi anlamda inşaat sektöründe ve ısı yalıtım sektöründe çok başarılısınız. Bunun zorlukları nelerdir? Ciddi anlamda yatırımlar yaptınız çünkü.
Zorluklar; belediyelerin ısı yalıtım yönetmeliğinde bizim ürünleri biraz dışarıda tutması… Yani Malatya’da pazar payımız biraz düşük. Bu konuda Malatya’daki belediyelerin de bizi desteklemesini istiyoruz. Burada üretilmeyen dışarıda gelen ürünlere daha çok ağırlık verildiği için Malatya’da pazar payımız düşük. Bununla ilgili belediyelerin duyarlı olmasını istiyoruz.
-Sonuçta Malatya’da böyle bir üretim var ise belediyelerimizin de Malatya’da üretilmeyen ürünleri tercih etmesi düşündürücü diye düşünmüyorum…
Yani bu konuda tabi yetkililer ne kadar biliyor ya da başkanlarımızın bu konu hakkında ne kadar bilgisi var, ne kadar araştırdılar… Bu, makine mühendislerinin yapması gereken, çözmesi gereken bir proje. Onunla ilgili de biz destek istiyoruz. Bir araştırılsın başkanlar tarafından ve hatta konuyla ilgili yetkililer tarafından… Tesisimiz gezilsin, bize tavsiyeleri ne ise söylesinler; yapmamız gereken ne ise söylesinler. Biz Malatyamızla beraber büyümek istiyoruz. Malatya’nın bize sahip çıkmasını istiyoruz.
-Peki, siyasi bir kimliğiniz de var. Yeşilyurt Belediye Encümenisiniz. Siyasete atılmanız nasıl gelişti? Ki, sizin CHP’li olmadığınızı ben biliyorum. CHP’den encümen oldunuz. Şimdi farklı düşünceleriniz var. Bunları bizimle paylaşır mısınız?
Şimdi çevremdeki dostlarım da beni bilir. Bizim siyasi görüşümüz sonuç itibari ile yok. Biz ticaret yapıyoruz, ülkemizi, milletimizi, devletimizi refah seviyesine kim getirecekse kimler getirecekse onlar olmalı diyoruz. Biz onların yanındayız. Sonuçta bu hangi parti olur, hangi başkan olur o da milletin takdiri. Çoğunluk kimi isterse, kime oy verirse biz de o şekilde hareket edeceğiz. Sonuçta şimdi biliyorsunuz işte bu Fırat Kalkanı Operasyonu, ülkedeki FETÖ, PKK ve bununla mücadele Eden Recep Tayyip Erdoğan… Doğru şeyler yapıyor. Ben sonuna kadar destekliyorum. Tabi muhalefet olarak bizim partimiz de tam. Ona diyecek bir şeyim yok ama yönetici pozisyonunda veya mecliste olan siyasetçilerimizin ben doğru eleştiri yapmadıkları, doğru bir muhalefet yapmadıkları kanısındayım. Onun için de biraz rahatsızım.
-Yani Türkiyemizin yaşamış olduğu bu olumsuzluklarda birlik beraberliği sağlayamadıkları için mi rahatsızsınız?
Bence doğru bir noktaya değindiniz. Bence birlik beraberliği bugünlerde sağlamak lazım. Siyaseti bir tarafa bırakmak lazım ama yersiz eleştiriler ve doğru olmayan siyaset yaptıklarını düşünüyorum. Bu konuda rahatsızım. Ben gerçek bir Recep Tayyip Erdoğancı’yım.
-Çok iyi Malatyaspor taraftarı olduğunuzu biliyoruz ve geçmişte Malatyasporumuza ciddi destekler verdiğinizi de biliyoruz. Malatyaspor Malatya şehri için neden önemlidir?
Şimdi ben Malatyaspor sevdalısıyım sonuçta. Ama işim gereği çok zaman ayıramamakla beraber yapabileceğim destekleri, elimden gelen destekleri bugüne kadar verdim. Malatyasporun Malatyamızı temsil etmesi, bir yerlere getirmesi medyada, orda burada Malatyamızın da adının geçmesi çok güzel. Sporun birlik beraberliği bir arada tutması, Malatyamızın ekonomik olarak da bir yerlere gelmesi için bunun olması gerektiğine inanıyorum. Malatyasporun başarılı olması gerektiğine inanıyorum. 
-Yıllar sonra Malatyalı bir bakanımız var artık. Sayın Bülent Tüfenkci… Çok yakından takip ediyorsunuz. Sayın Bakanımız için neler söylemek istersiniz?
Sayın Bakanımız bizim gururumuz, onurumuz. Ben geldiği yerde, makamda en iyisini yaptığına ve yapacağına inanıyorum. Memleketimiz için, ülkemiz için doğru karar alacağına inanıyorum. Ve çoğu zaman yapmış olduğu bazı girişimlerde, işte sicil affıydı, çek yasasıydı, bunda hakikaten kayda alınacak ciddi kararlara imza atmıştır. Teşekkür ediyoruz, başarının devamını diliyoruz.
-Malatya siyasetçileri, yerel siyasetçileri size göre Malatyamız için bir şey yapabiliyorlar mı? Proje hazırlamaları gerekiyor mu? Bakanlık makamında Malatyalı bir insan var. Değerlendirebiliyor muyuz şehir olarak?
Değerlendiremiyoruz.

-Neler yapılması lazım?
Doğru bir araştırma ile fizibilite ile Malatya için daha iyi şeyler yapılabilir. Yani yıllardır Malatyamız iktidar partisi ve Hükümete ciddi anlamda milletvekili vermiş. Şimdi bu dönemde de bakan vermiş ama karşılığını alabiliyor mu? Bence onun cevabını bizim siyasetçilerimiz versin.
-Son olarak neler eklemek istersiniz? Türkiye ekonomisi ve Malatya ekonomisi nereye gidiyor? Ne olacak?
Tayyip Erdoğan bu ülkenin başında olduğu sürece 2017’den çok umutluyuz, çok güzel olacak diye düşünüyoruz. Beraber göreceğiz. Malatya ekonomisine de ciddi yatırımların gelmesi lazım. Organizeye bakıyorsun, işte ona verilmiş, buna verilmiş, birileri depo yapmış çok yanlış bence. Sanayiciye, yatırımcıya bakın. Bugün size Macarpol’u örnek vereyim: Malatya’da ciddi bir yatırım firmasıyız ama Organizede değiliz, Dilek’teyiz. Bizim yerimizin Organizede olması gerekiyor. Defalarca başvurduk, dilekçe de verdik ama maalesef sonuç alamadık.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.