Soğuk savaş Amerika ile Sovyet Rusya'sı arasında geçen ve tüm dünyanın öyle ya da böyle dahil olduğu bir durumdu. Her yönüyle dev güçlerin çekişmelerine sahne olan dünya bu güç dalaşının etkilerini uzun süre yaşamıştır. 

Soğuk Savaş döneminde NATO ve Varşova Paktı gibi ittifaklar kuruldu.  İkinci dünya savaşının süper güç olarak ortaya çıkardığı Amerika ile Rusya arasında dünya pay edilip kendi taraflarına çekilmeye çalışıldı.

Tabi ki muazzam ölçüde silahlanmaya başlayan ülkeler kendilerini bir ittifakın yanında buldu. Osmanlı Birinci Dünya Savaşı'ndan yenik olarak çekilmiş ve parçalanmaya yüz tutmuştu.  Fransa, Almanya ve İngiltere ise İkinci Dünya Savaşı'ndan yıpranmış olarak çıkmıştı.

Yeni süper güçler olan Amerika ile Sovyet Rusya'sı Soğuk Savaş dönemi boyunca aldıkları her kararda tüm dünya etkilenmiştir. Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla birlikte terazinin diğer kefesi adeta boşaldı ve denge bozuldu.

Artık Amerika her kafasına estiğini yapar oldu.  Bunun içinde parçalanmış bir Ortadoğu Amerika'nın rahatlıkla hazmedeceği bir yer haline gelmişti. Amerika ekonomi ve siyasi olarak Siyonist İsrail'in kurduğu bir devletti ve Siyonizm için Ortadoğu'da kendilerine vaat edilen topraklara girmek için kullandıkları bir Truva atıydı.

İşin tam aslını anlatmak için şöyle diyebiliriz: Her Amerikan askerinin derisinin altında Siyonist bir Yahudi niyeti ve amacıyla yatmaktaydı. Bunu akıl sahibi her insan görebilir.  Peki, şu an Amerika'nın her dediğini yapan BAE ile Suudi Arap İstan yöneticileri bunu bilmiyorlar mı? Tabiri caizse körler mi? Evet körler. Hem de görür körler.

Daha önceki yazımda yazmıştım. Kudüs fiilen işgal altında. Araplar bir zamanlar Kabe'yi yalnız bıraktıkları gibi şimdide Mescid-i Aksa'yı yalnız bırakıyorlar ve bu haksız zulme bir tek Türkiye tüm varlığıyla karşı koymakta.

Tüm dünyaya seslenen tek Türkiye var ve karşılığı da var.  Birleşmiş Milletler Konseyi'nde ABD'nin güvenlik konseyinde veto ettiği Kudüs tasarısı Türkiye ve Yemen'in talebiyle 128 oyla kabul edildi. 193 üyesi olan BM'de 35 üye ülkede çekimser oy kullandı.

Anlaşılacağı gibi artık Amerika'nın karşısında Türkiye var. Türkiye büyük devlet olmanın yolunda hızla yükselir iken İsrail ile Truva atı olan Amerika dünyada yalnızlaşıyor.

Amerika dolayısıyla Siyonistlerin uşağı konumunda ki BAE ve Suud ailesi kaybedecek. Üstelik savaşan ve onuruyla kaybeden ordular gibi değil kendi kültürüne ihanet eden birer hain gibi.

Aynı FETO gibi kaybedecekler.  Şu ana kadar yazdıklarımın hepsi bir bir çıktı. Bu olacakları nerden biliyorsun diyorlar o kadar açıkta ki görmemek imkansız.

Bir tarih bilgisi ve akılla her şey mümkün bundan sonra ne mi olacak?

Amerika ve yandaşları blok oluşturacak karşılarına da Türkiye'yi alacaklar. Artık dünya iki süper gücün çekişmesine sahne olacak. Soğuk Savaş Amerika,  İsrail, İngiltere ve bazı batı bloku ülkeleri ile Türkiye arasında artarak devam edecek.

Rusya hala büyük bir güç ama artık soğuk savaşın demirbaş ülkesi değil.  Gelecekte tarih okyanus ötesi ile Anadolu aslanlarının çekişmesini yazacak. Tabi ki aynı senaryolar devreye girecek ne mi olacak?

Hiçbir Amerika-İsrail askeri Mehmetçik önüne çıkmayacak çıkamaz. Yenileceklerini kendileri de biliyorlar, bu yüzden yeni yeni terör guruplarıyla tuzaklar kurarak üzerimize saldıracaklar.

 Suni ekonomik depremlerle bizi şaşırtmaya çalışacaklar ve dahi sırf durdurmak için Rusya ile anlaşabilir, İran'la ittifak kurup Türkiye'yi ablukaya almak isteyebilirler.

Hatta Suudi devleti Türk hacılarını ülkelerine almama kararı bile alabilir. Tüm kozlarını kullanacaklardır,  bunda şüphe yok.

Bir tek sıralamayı bilemeye biliriz. Sonuç olarak Soğuk Savaş başladı. Türkiye'nin sınırları Arakan'dan Katar'a,  Somali ve Bosna Hersek'ten, Filistin'e mazlumun olduğu tüm kıtalara kadar uzanmakta ve İslam halifesi varmış gibi İslami ve insani karar almakta. Buda ABD ve işbirlikçilerini rahatsız etmekte. İşte bu yüzden bu soğuk savaş giderek artacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.